Projekt "Moje życie z cukrzycą typu 1 to więcej niż glikemia w normie" ma na celu wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży chorujących na cukrzycę typu 1

oraz ich rodzin i bliskich.

 

W ramach projektu zaplanowane jest przeszkolenie psychologów, którzy będą wspierać naszych podopiecznych. Zależy nam na tym, aby rodziny, które zostają dotknięte cukrzycą typu 1 mogły liczyć na fachowe wsparcie już od momentu diagnozy przez kolejne etapy ich życia.

 

Przygotowaliśmy plan działań od lipca do listopada 2021. W ofercie m.in. konsultacje indywidualne, grupy wsparcia, grupy terapii zajęciowej, warsztaty i spotkania tematyczne.

 

Szczegóły projektu >>>

Projekt "Dobre i zdrowe smaki słodziaków" realizujemy w celu edukacji naszych podopiecznych w obszarze zdrowego odżywiania oraz prawidłowego liczenia wartości węglowodanowych przygotowywanych potraw. Te umiejętności mają

im pomagać w codziennej terapii cukrzycy typu 1.

 

Warto pamiętać: NIE MA SPECJALNEJ DIETY w cukrzycy typu 1.

Obowiązują zasady prawidłowego odżywiania - takie same, jakie przygotowane są dla wszystkich ludzi.

 

Poza warsztatami kulinarnymi przygotowana zostanie specjalna książka kucharska od słodziaków dla słodziaków. Ze sprawdzonymi przepisami i odpowiednimi danymi na temat wartości odżywczych.

W książce będzie także o smakach i ciekawych miejscach oraz mieszkańcach województwa lubuskiego.

 

Szczegóły projektu >>>

Nasze projekty w trakcie realizacji

Ta strona internetowa została zrobiona w 

  kreatorze www WebWave.