Obszary naszych działań

> Wsparcie

Nasze działania mają na celu wspierać osoby, którym cukrzyca typu 1 towarzyszy na co dzień. 

 

Ogromną rolę odgrywa wsparcie rodzin tuż po diagnozie - jeszcze w czasie ich pierwszego pobytu w szpitalu, kiedy personel medyczny dba o edukację - potrzeba kogoś, kto zadba o sferę emocjonalną. Ze względu na bliską współpracę z Klinicznym Oddziałem Pediatrycznym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze rodziny z nową cukrzycą typu 1 są informowane o możliwości spotkania w szpitalu z przedstawicielem stowarzyszenia. Bardzo często korzystają z takiej możliwości i z tego, co słyszymy od odwiedzanych rodziców a także od personelu - ta wizyta daje rodzicom bardzo wiele. Często wpływa pozytywnie na ich nastawienie do choroby.

 

Ważne jest także codzienne wsparcie rozmową, dzieleniem się doświadczeniami, pomocą w uzupełnieniu zapasów akcesoriów do terapii.  Widzimy jak nasze dzieci przełamują swoje lęki i bariery, gdy mają możliwość być wśród innych chorych jak one dzieci. Od początku działania grupy zawiązało się wiele przyjaźni między rodzicami i dziećmi. To unikalna wartość, bezcenna i niezastąpiona w naszym wymagającym życiu z ct1.

> Integracja

Nasze działania to liczne spotkania. Indywidualne, rodzinne i grupowe. Od tego wszystko się zaczęło w 2017, gdy skrzyknęli się pierwsi rodzice słodziaków - przede wszystkim z Zielonej Góry i okolic. Z czasem zrobiło się nas więcej, pojawiły się osoby z całego naszego województwa, a także i z granicznych województw.

 

Za nami udziały w styczniowych biegach "Policz się z cukrzycą", udział w turniejach piłkarskich "Czerwona kartka dla cukrzycy", w mistrzostwach lekkoatletycznych "Lekka na słodko". Spotkania i warsztaty edukacyjne. Pikniki, Mikołajki, wspólne robienie ozdób świątecznych Zorganizowaliśmy obóz sportowy dla naszych słodziaków. 

 

Uczymy się współpracy, każdy ma możliwość dać coś od siebie, znaleźć swoje miejsce w grupie.

> Edukacja

Niezwykle ważnym elementem naszego działania jest edukacja. Zależy nam na tym, aby mieć dostęp do najnowszych informacji związanych z cukrzycą typu 1 - z zakresu badań, nowych rozwiązań i leków.

 

Sięgamy po specjalistów zarówno ze świata medycznego, jak i dziedzin wspierających zdrowie i kondycję. 

 

Rozwijamy się w zakresie nowych technologii stosowanych w terapii - cieszymy się każdym udogodnieniem, które ułatwia i dzieciom i dorosłym życie z cukrzycą typu 1. Sięgamy po rady specjalistów z dziedziny zdrowego odżywiania, właściwej suplementacji. 

 

Dzielimy się także między sobą naszymi doświadczeniami z opieki nad słodziakami. Każdy z nas to swego rodzaju unikalny specjalista, którego wiedza i doświadczenie może ułatwić innym terapię.

> Informacja

Przykładamy szczególną wagę do rozpowszechniania prawidłowych informacji na temat cukrzycy typu 1 i terapii. Nasze działania informacyjne są niezwykle ważne dla naszych dzieci i ich przyszłości. Chcemy, aby społeczeństwo dowiedziało się i zapamiętało czym jest cukrzyca typu 1, jak się ją leczy i jak się z nią żyje. Chcemy, aby nie mylić ct1 z powszechnie znaną cukrzycą typu 2 - bo to doprowadza do wielu nieporozumień.

 

Nasze działania informacyjne prowadzimy w ramach listopadowych konferencji organizowanych przez naszą grupę oraz w formie spotkań informacyjnych w placówkach oświatowych oraz miejscach, w któych nasze dzieci spędzają czas wolny i rozwijają swoje pasje.

 

Za organizację spotkań informacyjnych odpowiada Kinga - skontaktuj się z Nią, jeśli chcesz zorganizować takie spotkanie:

kinga@podrugiejstroniecukru.pl 

Aktualności

Aktualności

i działania

14 listopada 2020
Dzisiaj Światowy Dzień Cukrzycy, mieliśmy w planie spotkać się dzisiaj z Wami na III konferencji szkoleniowej. Przygotowaliśmy ciekawe wykłady i bardzo dużo warsztatów praktycznych... i musieliśmy zmienić plany - taki
20 października 2020
Cukrzyca, dla nieznających tematu to kwestia diety i brania tabletek. Dobrze jest, gdy ktoś z zewnątrz ma choćby świadomość, że są różne cukrzyce. A ta typu 1 (zwana także dziecięcą)
16 października 2020
Jak dobrze jest móc coś dać innym. W ramach prowadzonego przez nas projektu  "Po drugiej stronie cukru działamy dla dzieci i młodzieży z cukrzycą typu 1" - finansowanego przez Narodowy

Ta strona internetowa została zrobiona w 

  kreatorze www WebWave.